Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Biskup Ordynariusz honorowym obywatelem Kęt

Niedziela bielsko-żywiecka 48/2012, str. 5

[ TEMATY ]

biskup

honorowy obywatel

Archiwum

Podczas uroczystej sesji padło wiele ciepłych słów

Podczas uroczystej sesji padło wiele ciepłych słów

Podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Kętach, 9 listopada, samorządowcy wyróżnili bp. Tadeusza Rakoczego tytułem honorowego obywatela gminy Kęty. Samorządowcy chcieli w ten sposób uznać szczególne zasługi Hierarchy dla ziemi kęckiej, wyrażając w szczególności wdzięczność za pomoc w staraniach o zgodę Stolicy Apostolskiej na przyznanie miastu na patrona św. Jana z Kęt.

Reklama

Laudację na cześć Biskupa wygłosił burmistrz Kęt Tomasz Bąk, a akt nadania honorowego obywatelstwa wręczył duchownemu przewodniczący kęckiej Rady Miasta Eugeniusz Zawadzki.

Dziękując za wyróżnienie bp Rakoczy podkreślił fakt, że z Kętami wiąże się wiele postaci związanych z Kościołem. - Kiedy widzi się na raz tyle uświęcających to miejsce osób, nie sposób nie popaść w głęboką zadumę i nie rzec w duchu: zaiste Kęty to ojczyzna błogosławionych i świętych - zaznaczył Biskup i zapewniał, że przyznane mu wyróżnienie traktuje jako wezwanie do jeszcze większej służby dla dobra całej społeczności Kęt. - Wszystko, co czynię ze względu na swój urząd i misję, czynię z miłości do Chrystusa i Jego Kościoła. Ta miłość dotyczy każdego człowieka, którego spotykam na drodze mojego posługiwania, i każdej wspólnoty - mówił.

2012-11-23 13:21

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Honorowy obywatel gminy Golczewo

Niedziela szczecińsko-kamieńska 4/2013, str. 6-7

[ TEMATY ]

Caritas

honorowy obywatel

Archiwum Krystyny Grzeszczyk

Ks. kan. Maciej Szmuc, dyrektor Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

Ks. kan. Maciej Szmuc, dyrektor Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

11 stycznia br. na spotkaniu noworocznym zorganizowanym przez burmistrza Golczewa miała miejsce uroczystość wręczenia ks. kan. Maciejowi Szmucowi aktu nadania przez Radę Miejską w Golczewie tytułu Honorowego Obywatela Gminy Golczewo.

Ksiądz kan. Maciej Szmuc jest dyrektorem Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej od 2006 r. W 2011 r. z rąk abp. Andrzeja Dzięgi otrzymał nominację na kanonika Wolińskiej Kapituły Kolegiackiej. Jest członkiem Rady Kapłańskiej w Kurii Metropolitalnej oraz Zespołu Interdyscyplinarnego powołanego przez Prezydenta Miasta Szczecina przy Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie. Zna języki: francuski, angielski, rosyjski i włoski.

CZYTAJ DALEJ

Świadomi tego, co najniższe i najwznioślejsze!

2021-07-27 12:14

Niedziela Ogólnopolska 31/2021, str. IV

[ TEMATY ]

homilia

Adobe Stock

Nie ma nic gorszego, jak życie na powierzchni – pozbawione kontaktu zarówno z tym, co w nas najwznioślejsze, jak i z tym, co... najniższe. Zbyt łatwo i bezrefleksyjnie dajemy się unosić strumieniowi oszałamiającej cywilizacji. To zmora i nieszczęście naszych czasów. Schodzenie na głębię, także tę mroczną, jest konieczne, by móc żarliwie zwracać swe oczy ku jasnej głębi serca i najwznioślejszym darom Boga.

CZYTAJ DALEJ

Modlitwa przy pomniku Gloria Victis w rocznicę godziny „W”

2021-08-01 17:26

[ TEMATY ]

Powstanie Warszawskie

PAP/Tomasz Gzell

W intencji poległych Powstańców Warszawskich modlono się w rocznicę godziny „W” pod pomnikiem Gloria Victis (Chwała Zwyciężonym) na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. – Ich heroiczna miłość Ojczyzny niech będzie źródłem natchnień dla nas i kolejnych pokoleń Polaków – powiedział w 77. rocznicę bohaterskiego zrywu abp Józef Guzdek, metropolita białostocki-nominat, administrator apostolski Ordynariatu Polowego.

Pod pomnik przybyli prezydent Andrzej Duda, marszałek Sejmu Elżbieta Witek, marszałek Senatu Tomasz Grodzki, premier Mateusz Morawiecki, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, przedstawiciele rządu, parlamentu, generałowie Wojska Polskiego oraz kombatanci. Obecny był też abp Józef Guzdek.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję