Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Biskup Ordynariusz honorowym obywatelem Kęt

Niedziela bielsko-żywiecka 48/2012, str. 5

[ TEMATY ]

biskup

honorowy obywatel

Archiwum

Podczas uroczystej sesji padło wiele ciepłych słów

Podczas uroczystej sesji padło wiele ciepłych słów

Podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Kętach, 9 listopada, samorządowcy wyróżnili bp. Tadeusza Rakoczego tytułem honorowego obywatela gminy Kęty. Samorządowcy chcieli w ten sposób uznać szczególne zasługi Hierarchy dla ziemi kęckiej, wyrażając w szczególności wdzięczność za pomoc w staraniach o zgodę Stolicy Apostolskiej na przyznanie miastu na patrona św. Jana z Kęt.

Reklama

Laudację na cześć Biskupa wygłosił burmistrz Kęt Tomasz Bąk, a akt nadania honorowego obywatelstwa wręczył duchownemu przewodniczący kęckiej Rady Miasta Eugeniusz Zawadzki.

Dziękując za wyróżnienie bp Rakoczy podkreślił fakt, że z Kętami wiąże się wiele postaci związanych z Kościołem. - Kiedy widzi się na raz tyle uświęcających to miejsce osób, nie sposób nie popaść w głęboką zadumę i nie rzec w duchu: zaiste Kęty to ojczyzna błogosławionych i świętych - zaznaczył Biskup i zapewniał, że przyznane mu wyróżnienie traktuje jako wezwanie do jeszcze większej służby dla dobra całej społeczności Kęt. - Wszystko, co czynię ze względu na swój urząd i misję, czynię z miłości do Chrystusa i Jego Kościoła. Ta miłość dotyczy każdego człowieka, którego spotykam na drodze mojego posługiwania, i każdej wspólnoty - mówił.

2012-11-23 13:21

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pomnik, ofiary, tropiciel zbrodni

Niedziela kielecka 23/2016, str. 6-7

[ TEMATY ]

honorowy obywatel

T.D.

Sędzia Andrzej Jankowski z najbliższymi, krużganki w Świętej Katarzynie

Sędzia Andrzej Jankowski z najbliższymi,
krużganki w Świętej Katarzynie

Tytuł Honorowego Obywatela Bodzentyna otrzymał 14 maja sędzia Andrzej Jankowski, przez wiele lat kierujący Okręgową Komisją Badania Zbrodni Hitlerowskich, która przeprowadziła kilkaset śledztw i skutecznie ścigała zbrodniarzy wojennych, w tym oprawców ludności Gór Świętokrzyskich. Dzięki wieloletniej determinacji sędziego odnaleziono i skazano jednego z katów ludności podłysickiej. W miejscu zbrodni, u progu Świętokrzyskiego Parku Narodowego, stanął skromny pomnik, uroczyście poświęcony także 14 maja

Specjalna sesja rady miasta, na której sędzia Jankowski otrzymał ów tytuł, odbyła się w Szkole Podstawowej w Świętej Katarzynie k. Bodzentyna. Burmistrz Bodzentyna Dariusz Skiba podkreślał m.in. determinację sędziego, który przyczynił się do odkrywania zbrodni i nazwisk oprawców. – Wielu z tych, którzy mordowali, zasłaniało się niepamięcią – mówił burmistrz. – Naród bez prawdy ginie, umiera – podkreślał Andrzej Jankowski.

CZYTAJ DALEJ

Dziękczynnie za światło wiary

2021-09-26 22:56

[ TEMATY ]

abp Wacław Depo

Radomsko

Dziękczynienie za beatifikację

Beata Pieczykura/Niedziela

– Kardynał Stefan Wyszyński jest darem dla Kościoła nie tylko w Polsce. Przede wszystkim był prymasem jasnogórskim, a głos z Jasnej Góry był głosem do narodu. Dlatego musimy tak patrzeć na beatyfikację. To jest dar nie tylko dla nas, lecz także dla współczesnej Europy, powinien być znakiem, na którym mamy się oprzeć, i nie jest znakiem sprzeciwu. Błogosławiony kardynał nie jest po to, by was dzielić, ale po to, by nam przypominać, że Kościół ma obowiązek głosić prawdę Ewangelii i żądać wolności tej prawdziwej podporządkowanej prawdzie i sprawiedliwości społecznej, która musi dziś na nowo – powiedział „Niedzieli” abp Wacław Depo w parafii św. Lamberta Biskupa Męczennika w Radomsku.

Wdzięczność i pamięć zgromadziła wiernych w kościele św. Lamberta Biskupa Męczennika w Radomsku na dziękczynnej Mszy św. za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Róży Czackiej. 26 września liturgii przewodniczył abp Wacław Depo.

CZYTAJ DALEJ

Tomaszów Mazowiecki: Niezwykłość muzycznych form

2021-09-27 13:34

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Paulina Dębiec

Miesiąc wrzesień tradycyjnie skłania nas do licznych wspomnień bohaterskich walk II Wojny Światowej, do ponownego odkrycia znaczenia fundamentalnych słów "Bóg, Honor, Ojczyzna".

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję