Reklama

Promocja na Jasnej Górze

Instytut Papieża Jana Pawła II, Klasztor Ojców Paulinów na Jasnej Górze
oraz Redakcja Tygodnika Katolickiego „Niedziela”
zapraszają na prezentację książki:
Stefan Kardynał Wyszyński, „Nauczanie o małżeństwie i rodzinie.
Antologia tekstów 1925-1981”.

Publikacja powstała z inicjatywy Instytutu Papieża Jana Pawła II, który wydobył z nauczania kard. Wyszyńskiego fragmenty tekstów dotyczące małżeństwa i rodziny. Wybrane teksty mają za zadanie przypomnieć znaczenie myśli Kardynała, ukazujących godność człowieka, wartość małżeństwa i rodziny w rozwoju społeczeństwa i narodu, zgodnie ze słowami Prymasa Tysiąclecia: „W rodzinie, pod sercem matek, kryje się Naród”. Dwutomowe wydanie zawiera wybór tekstów z lat 1925-81 oraz obszerny indeks szczegółowy.

Reklama

Program spotkania:
16.45 - Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej
17.30 - Promocja książki w Sali Różańcowej

Repertuar muzyczny zaprezentuje „TRZECIE PIĘTRO” Akademicki Chór Akademii Jana Długosza w Częstochowie pod dyrekcją dr. Przemysława Jeziorowskiego.

W repertuarze „TRZECIEGO PIĘTRA” znajdują się utwory muzyki sakralnej, świeckiej, negro spirituals. W kwietniu 2012 r. „TRZECIE PIĘTRO” wyśpiewało Złotą Strunę i drugie miejsce w kategorii chórów młodzieżowych i akademickich na XIV Małopolskim Konkursie Chórów w Niepołomicach.

2012-11-19 14:14

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nuncjusz apostolski w USA: Eucharystia i spowiedź są nierozerwalne

2021-07-30 17:11

[ TEMATY ]

USA

Eucharystia

Nuncjusz Apostolski

Vatican News

W Stanach Zjednoczonych trwa dyskusja nt. przystępowania do Komunii św. osób sprawujących publiczne urzędy. W ramach panelu „Komunia, katolicy a życie publiczne”, nuncjusz apostolski w tym kraju, abp Christophere Pierre, wypowiedział się na temat konieczności nieodłącznego traktowania w dyskusji sakramentów Eucharystii oraz pokuty i pojednania.

Jak zaznaczył, celem opracowania dokumentu powinna być troska o zbawienie dusz. „Punktem wyjścia nie może być zawstydzanie słabych, ale proponowanie Tego, który może nas umocnić do pokonania naszych słabości, zwłaszcza poprzez sakramenty pojednania i Eucharystii” – powiedział abp Pierre. Podkreślił, że należy dołożyć wszelkich starań, by uniknąć ideologicznej wojny.

CZYTAJ DALEJ

Kiedy Pan Bóg wzywa

2021-07-27 12:14

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 31/2021, str. IV

[ TEMATY ]

seminarium duchowne

Kamil Maćków

Seminarium jest po to, żeby rozpoznać, czy głos, który słyszą, jest na pewno zaproszeniem Pana Boga

Seminarium jest po to, żeby rozpoznać, czy głos, który słyszą, jest na pewno zaproszeniem Pana Boga

Jakiś czas temu nasi klerycy nakręcili film, w którym pokazują, jak się żyje w seminarium. Jeśli jeszcze nie oglądaliście (a warto), znajdziecie go na seminaryjnej stronie.

Tymczasem przeczytajcie, co klerycy mają do powiedzenia o formacji i o swojej codzienności.

CZYTAJ DALEJ

Kościół w Indiach pomaga ofiarom powodzi

2021-07-30 20:03

[ TEMATY ]

Kościół

powódź

Indie

Vatian News/AFP

Katolickie diecezje w zachodnich Indiach podjęły natychmiastowe działania, aby pomóc osobom dotkniętym powodziami i osunięciami ziemi, które w ostatnich dniach pochłonęły ponad 160 ofiar śmiertelnych i zmusiły tysiące ludzi do opuszczenia swoich domów.

„Priorytetem jest zapewnienie wody, żywności i leków” – wyjaśnia ks. Joe Gonsalves, który nadzoruje akcję pomocową w archidiecezji Bombaju, jednym z obszarów najbardziej dotkniętych kataklizmem. To właśnie w tym rejonie odnotowano prawie wszystkie ofiary śmiertelne. Księża i wolontariusze codziennie dostarczają także ciepłe posiłki dla ponad 2 tys. poszkodowanych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję