Reklama

Kościół

Rola kobiet w Kościele w centrum obrad Papieża z Radą Kardynałów

Zakończyła się dziś dwudniowa sesja robocza Rady Kardynałów poświęcona roli kobiet w Kościele, a także kwestii ochrony nieletnich. Kardynałowie Ambongo z Afryki i Gracias z Indii obrad podkreślają, że w Kościele jest wiele możliwości rozwoju kobiet i prłnienia przez nie różnych odpowiedzialnych funkcji.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Refleksja nie „o kobietach”, ale „z” kobietami na temat ich roli w Kościele. Watykańskie Biuro Prasowe poinformowało w komunikacie prasowym opublikowanym we wtorek późnym wieczorem poinformowało, że wczorajszymi prelegentami byli siostra Linda Pocher, która przedstawiła przemówienia, a następnie Valentina Rotondi, profesor SUPSI w Lugano i pracownik naukowy na Wydziale Socjologii i Nuffield College Uniwersytetu Oksfordzkiego oraz w centrum NeuroMI Uniwersytetu Bicocca w Mediolanie, oraz Donata Horak, profesor prawa kanonicznego w Studium Teologicznym Alberoni w Piacenza, stowarzyszonym z Papieskim Uniwersytetem Angelicum.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2024-06-18 20:44

Oceń: +3 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Tarnawa: w parafii zamordowanego proboszcza zorganizowano opiekę duszpasterską

[ TEMATY ]

Kościół

Diecezja Kielecka

parafii św. Marcina w Tarnawie

parafii św. Marcina w Tarnawie

W parafii św. Marcina w Tarnawie, gdzie 26 czerwca rano znaleziono ciało zamordowanego proboszcza ks. Jana Biernackiego, została zorganizowana opieka duszpasterska, aby Msze św. mogły się odbywać przewidzianym trybem i aby zapewnić parafianom wsparcie duchowe.

„Do Tarnawy został skierowany ks. Łukasz Parzniewski, wikariusz z parafii św. Brata Alberta w Sędziszowie, który pomimo urlopu podjął się tego zadania” – poinformował KAI ks. kanonik Edmund Nocoń, dziekan dekanatu sędziszowskiego.
CZYTAJ DALEJ

Producent „Lalki”: podziękowałem TVP za ofertę, ale postanowiłem jej nie przyjmować

2025-07-22 16:15

[ TEMATY ]

kino

Teaserowy plakat "Lalki" / Materiały prasowe / Gigant Films

Podziękowałem TVP za ofertę i po przeanalizowaniu postanowiłem jej nie przyjmować. Motywacja była wyłącznie biznesowa, myślę, że dostarczę do projektu koproducenta lub koproducentów na lepszych warunkach - wyjaśnił producent i scenarzysta nowej filmowej adaptacji „Lalki” Radosław Drabik.

- Dzisiaj padł pierwszy klaps do filmu „Lalka”. Rozpoczęliśmy w centrum Warszawy. Oficjalna informacja pojawi się jeszcze dzisiaj - poinformował PAP współwlaściciel firmy Gigant Films. Wyjaśnił, że w pierwszym dniu zdjęciowym na planie pojawili się m. in. Kamila Urzędowska grająca Izabelę Łęcką i Andrzej Seweryn, który kreuje postać hrabiego Tomasza Łęckiego.
CZYTAJ DALEJ

Jubileusz Młodzieży: uczestnicy dołączą do 17 mln pielgrzymów, którzy już odwiedzili Rzym w Roku Świętym

W Biurze Prasowym Stolicy Apostolskiej zaprezentowano szczegóły zbliżającego się Jubileuszu Młodzieży, najbardziej oczekiwanego wydarzenia trwającego Roku Świętego. Weźmie w nim udział ok. miliona osób ze 146 państw świata.

Jak poinformował proprefekt Dykasterii ds. Ewangelizacji abp Rino Fisichella, w Jubileuszu wezmą udział młodzi pielgrzymi ze 146 państw świata. Większość z nich, bo aż 68 proc. przyjedzie z państw europejskich, w tym ok. 80 tys. z Włoch. Wśród uczestników będą też przestawiciele młodzieży z krajów, w których trwają konflikty zbrojne, m.in. z Ukrainy, Ziemi Świętej, Iraku, Syrii i Sudanu Południowego. Samo spotkanie będzie okazją do wspólnej modlitwy o pokój i okazania bliskości cierpiącym narodom i Kościołom.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję