Reklama

Polska

Z Radomia wyruszyła pielgrzymka trzeźwościowa do Niepokalanowa

Ponad 100 osób wyruszyło dzisiaj z Radomia do Niepokalanowa w 25. Pieszej Pielgrzymce Trzeźwościowej. Wymarsz na pątniczy szlak poprzedziła Msza św. w radomskiej katedrze Opieki Najświętszej Maryi Panny. Pątników żegnali biskupi: Henryk Tomasik i Adam Odzimek, inicjator pielgrzymki.

[ TEMATY ]

trzeźwość

pielgrzymka

Bożena Sztajner/Niedziela

Bp Tomasik powiedział, że jest to pielgrzymka, która koncentruje się wokół modlitwy błagalnej o dar trzeźwości. Jest też wyznaniem wiary w potęgę Boga miłosiernego, który chce uratować każdego człowieka - mówił biskup radomski. Z kolei bp Odzimek przypomniał, że pielgrzymka liczy już 25 lat. - Cieszę się, że przychodzą ludzie i mówią, że budują trzeźwość w swoich domach i to jest właśnie wspaniałe w tym dziele - powiedział bp Odzimek.

W pielgrzymce uczestniczą osoby dorosłe i młodzież, przedstawiciele środowisk trzeźwościowych (klubów abstynenckich, wspólnot AA, Al-Anon, Alateen), osoby, którym zależy na promowaniu życia wolnego od uzależnień.

Dyrektor ks. Konrad Wójcik zwrócił uwagę, że pielgrzymka to przede wszystkim czas modlitwy i pokuty. - Przez wstawiennictwo Niepokalanej chcemy prosić o trzeźwość dla nas samych i naszych rodzin. Niesiemy też w sercach trudne sprawy, naszych bliskich i znajomych, którzy żyją w kryzysie uzależnień - mówił kapłan.

Reklama

Ks. Wójcik podkreślił też, że pielgrzymka jest czasem dawania radosnego świadectwa wiary. - Pomimo ciężarów wędrówki nie brakuje nam entuzjazmu i radości. Wieczory pielgrzymkowe to dobry czas na zabawę i integrację Nawiązane w czasie pielgrzymki przyjacielskie więzi okazują się potem wielkim wsparciem po pielgrzymce, pomagają nam zmagać się z codziennymi problemami - powiedział opiekun pątników.

Jak co roku, konferencje z zakresu profilaktyki uzależnień, wygłosi ks. Marek Dziewiecki. Ponadto osoby borykające się z problemem uzależnień w swojej rodzinie, mogą w czasie pielgrzymki uzyskać fachową pomoc i wsparcie.

Hasłem przewodnim tegorocznej pielgrzymki jest temat zaproponowany przez Zespół Apostolstwa Trzeźwości KEP: "Kochająca matka zawsze trzeźwa". Pątnicy mają do pokonania 130 kilometrów. - Mam dużo intencji, bowiem coraz więcej jest problemów, z którymi trzeba sobie radzić z pomocą Bożą - powiedziała jedna z uczestniczek pielgrzymki. Wśród pielgrzymów jest wielu młodych ludzi. - Idę w intencji trzeźwości narodu. Są osoby, które nadużywają alkoholu. Widać to szczególnie po pijanych kierowcach, których codziennie zatrzymuje policja - dodała inna z pątniczek.

Do Niepokalanowa pielgrzymi dotrą 30 czerwca. Przez pięć dni wierni uczestniczą w codziennej Mszy św. i nabożeństwach wieczornych, słuchają konferencji i dzielą się świadectwem życia.

2014-06-25 17:19

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abyście szli i owoc przynosili

Niedziela podlaska 34/2019, str. 4

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Mateusz Stefaniuk

Przed obliczem Pani Jasnogórskiej z pasterzem diecezji

Przed obliczem Pani Jasnogórskiej z pasterzem diecezji

To hasło tegorocznej XXIX Pieszej Pielgrzymki Drohiczyńskiej które zostało zaczerpnięte z Ewangelii wg św. Jana (J 15, 16)

Łącznie na pątniczy szlak wyruszyły 572 osoby, aby przez prawie dwa tygodnie trwać w tych wyjątkowych rekolekcjach w drodze.

CZYTAJ DALEJ

Panie, pomóż nam być wiernymi drodze pokoju!

2023-01-05 11:24

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Lwów

Lwów

Rozważania do Ewangelii Mt 5, 1-12a.

Niedziela, 29 stycznia 2023

CZYTAJ DALEJ

Watykan: amerykański augustianin prefektem Dykasterii ds. Biskupów

2023-01-30 15:46

Adobe Stock

Ojciec Święty przyjął rezygnację przedstawioną, ze względu na osiągnięty limit wieku (78 lat), przez kard. Marca Ouelleta z urzędu prefekta Dykasterii ds. Biskupów i przewodniczącego Papieskiej Komisji ds. Ameryki Łacińskiej. Jego następcą mianował biskupa Roberta Francisa Prevosta, dotychczasowego biskupa Chiclayo w Peru, nadając mu jednocześnie tytuł arcybiskupa. Obejmie on urząd 12 kwietnia 2023 r. – podało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Abp Robert Francis Prevost urodził się w Chicago w USA 14 września 1955 roku. W 1973 roku ukończył niższe seminarium Zakonu Świętego Augustyna. Uzyskał licencjat z matematyki na Villanova University w 1977 r. Wstąpił do augustianów 1 września 1977 r., pierwsze śluby zakonne złożył 2 września 1978 r., a śluby wieczyste 29 sierpnia 1981 r. W następnym roku uzyskał tytuł magistra teologii w Catholic Theological Union w Chicago.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję